התנכלות תעסוקתית

עובדים רבים סובלים מאווירה עויינת במקום העבודה, אווירה מלחיצה, מטרידה ומאיימת, בוס שצועק עליהם ומעליב אותם באופן יומיומי כמעט, עד כדי כך שאין להם חשק לקום בבוקר לעבודה.

כשזה קורה בתא המשפחתי, קוראים לזה "אלימות מילולית", "אלימות נפשית", "אלימות רגשית". ואיך קוראים לזה כשזה קורה במקום העבודה?

המונח "התנכלות" מופיע בחוק למניעת הטרדה מינית, ושם הוא מכוון למקרה שבו עובד/ת שסבל/ה מהטרדה מינית, סובל/ת בנוסף לכך גם מהתנכלות על רקע תלונתו/ה המוצדקת לכאורה. אך כאן אין מדובר על ההתנכלות הנזכרת בחוק למניעת הטרדה מינית, וגם אין מדובר בהתנכלות בעלת אופי מיני או בעלת רקע של הטרדה מינית. מדובר במעשים בעלי אופי מטריד, מאיים, מעליב ופוגע, לפעמים עד כדי השלטת טרור במקום העבודה.

את המונח "התנכלות תעסוקתית" או mobbing באנגלית, מצאתי לראשונה במאמר שכתבה שולמית אלמוג מאוניברסיטת חיפה, מרצה בכירה בפקולטה למשפטים. זהו המאמר האקדמי המקיף הראשון שקיים בנושא הזה.

לפני זמן מה התבשרתי על יציאתו לאור של ספר חדש שעוסק בתחום זה, "המגפה השקטה במקומות העבודה", מאת איתן מאירי, שהוא הספר המקיף הראשון העוסק בנושא זה.

סעיף 11 לחוק פיצויי פיטורים

נכון להיום, התנכלות תעסוקתית לא מוסדרת בשום חוק, ואין שום חוק שאוסר על המעביד לנהוג כך בעובדיו או מטיל עליו סנקציות כלשהן. התרופה היחידה שאפשר לחשוב עליה, נמצאת בסע' 11 לחוק פיצויי פיטורים, הקובע שעובד יכול להתפטר לא רק מחמת "הרעה מוחשית בתנאים" אלא גם מחמת "נסיבות אחרות שבהן אין לדרוש מהעובד כי ימשיך בעבודתו", ולהיחשב כמפוטר אשר זכאי לפיצויי פיטורים.

"נסיבות אחרות שבהן אין לדרוש וכו'…." – התיבה הזו רחבה ורב משמעית מספיק, כדי לכלול גם התנכלות תעסוקתית. אך התרופה היא – פיצויי פיטורים. מה, זה הכול? ומה עם עגמת הנפש הרבה שנגרמה לעובד המסכן אשר חווה מסכת מייגעת ומתישה של התעללות יומיומית?

סביר להניח, מאחר ואנו עדים בעת האחרונה למגמה הולכת ומתחזקת של פסיקת פיצויים בגין עגמת נפש בבית הדין לעבודה, שכשיגיע תיק של "התנכלות תעסוקתית" שכזה, ביה"ד לא יהסס לפסוק פיצוי בגין עגמת נפש. כגודל ההתעללות, כך גם יהיה גודל הפיצוי שייפסק.

חשוב לדבר על הנושא הזה ולהעלות את המודעות לגביו, כדי שעובדים ידעו שמגיע להם לעבוד בסביבת עבודה מאוזנת ונורמלית. הרי מספיקים הלחצים הרגילים של מקום העבודה, בכל מקום עבודה, ואין צורך להוסיף עליהם את טרללותיו של בוס "מאותגר-תעסוקתית".

אז אם אתם עדים לתופעה הזאת, תדעו מעכשיו שיש לה שם וגם יש לה תרופה, ושניתן גם להקדים תרופה למכה ולמגר את התופעה.